Vellykket åpent fagmøte i NB Østfold!

Morten Aagaard, Erik Boger og Jørgen A. R. Halvorsen var med å gi faglig påfyll til møtet!

  • Morten Aagaard, (Marstrand) med rammeverket: Samspill er en gjennomføringsmodell i to faser – først målprisutvikling i fellesskap, så gjennomføring med integrert organisasjon. Nøkkelen er tidlig involvering, åpen bok, felles mål og en vederlagsmodell som gir reelle insentiver for å jobbe i samme retning.
  • Erik Boger (Hersleth Entreprenør AS) viste hvordan dette ser ut i praksis gjennom flere prosjekter for Fredrikstad kommune – fra arealoptimalisering og datasentre til rehabilitering av St. Hansfjellet. Konkret, ærlig og lærerikt.
  • Jørgen A. R. Halvorsen (BubbleDeck Consulting As) viste hvordan smart utnyttelse av betongens egenskaper gir lavere vekt, lengre spenn og færre søyler og peler. Mindre materiale, mer ytelse.

Faglig påfyll og gode diskusjoner i salen – som fortsatte i en spontan samling på bryggen i i Fredrikstad i etterkant. Gode samtaler, nye bekjentskaper og hyggelig relasjonsutveksling på tvers av bransjen.

 

Stor takk til alle som møtte opp og bidro til et vellykket arrangement!

 

Foto: Karl-Jørgen Kristiansen

 

Foto: Karl-Jørgen Kristiansen

Foto: Karl-Jørgen Kristiansen

 

Del saken