Velkommen til A0S Sikkerhetskurs for båndbilsjåfører og pumpeoperatører. Sikkerhetskurset er nettbasert og består av et selvstudium og en digital eksamen.
50 år siden den første Condeep-plattformen og 30 år siden Troll A ble installert. Hør historiene fra noen av personene bak det norske betong-eventyret.
Kurs for laboranter og lab-ledere innen kontroll av tilslag til betong, asfalt og bærelag. Kurset gjennomføres med fysisk oppmøte og du får praktisk opplæring i laboratorieprøving og dokumentasjon. Kurset er i tett samarbeid med Statens Vegvesen, som stiller sitt laboratorium på Helsfyr til disposisjon.
Velkommen til Faglig årsmøte lørdag 7. februar 2026!
Vi gleder oss til å igjen samle fagsiden i Tekna. Vi skal sammen lage et årsmøte med gode og viktige saker, som kan bidra til å utvikle fagsiden - og styrke Tekna-fagenes rolle i samfunnet.
A3-kurset er en del i et opplæringsprogram for personell innen betongproduksjon i henhold til krav til kompetanse i NS-EN 206. Kurset er godkjent av Betongopplæringsrådet.
Utførelse av spennarmering krever spesialkompetanse. Feil eller avvik fra forutsetningene kan ha store konsekvenser for konstruksjonenes sikkerhet og bestandighet. Utbedringer av feil er ofte vanskelig og kostbart. Viktige elementer i bestrebelsene på å unngå feil er et realistisk, faglig korrekt regelverk og spesifikasjoner, samt kompetent personell i alle ledd.
Velkommen til A4-kurs i 2026! Vi samles for å tilegne oss kunnskap og kompetanse, samtidig som vi er sosiale, utveksler erfaringer og utvider bransjenettverket vårt.